Kontrola a měření spotřeby PHM

  • Identifikace úniků PHM
  • Vyhodnocení spotřeby vozidel
  • Vyhodnocení spotřeby řidičů
  • Import dat z tankovacích karet

 

Sledování spotřeby PHM

S řešením ORBtrack spoří zákazníci v průměru 16% nákladů na PHM. Například v režim provozu vozidla MKD činí taková úspora 500 až 600 litrů nafty měsíčně, ve finančním vyjádření je to úspora až 18 000 Kč měsíčně.

Návratnost investice do zařízení systému ORBtrack tak jsou při pesimistickém odhadu méně než 2 měsíce.

Celý systém funguje tak, že vozidlový modul ORBtrack TLF04 připojíme k FMS rozhraní vozidla nebo výstupu kapacitního hladinoměru LM1. Data o stavu zaplnění nádrže (nádrží) a spotřebě PHM jsou tak on-line přenášena spolu s GPS souřadnicemi na náš portál orbtrack.eu, kde se s daty potom dále pracuje.

Nejlevnější technologie pro snížení spotřeby

Vysoké náklady na pohonné hmoty jsou trnem v oku mnoha dopravních společností. Většina jejich řešení je ovšem velmi nákladná a s dlouhou návratností. Ať už se jedná o investice do ekologičtějších vozů s nízkou spotřebou nebo hledání způsobů, jak přepravit více nákladu najednou, jde o náročné procesy, které přinesou i mnoho komplikací. Zařízení ORBtrack představuje možnost, jak snadno docílit nízké spotřeby za minimum nákladů. Kontrola spotřeby nafty nebude záviset na složitých odhadech, ale bude podložena přesnými reporty, které vám budou neustále k dispozici.

Management a spotřeba

Za vysokou spotřebou je nejčastěji špatné plánování, kvůli kterému se mohou stát jednotlivé cesty podstatně dražší. Řidiči jsou často zcela závislí na operátorech, kteří je řídí a kromě samotné trasy dokáží se systémem koordinovat i další řadu faktorů.
Víte, jakou spotřebu mají vaše vozy? Kontrola jejich spotřeby vám umožní získat přehled nad náročností jednotlivých vozů. Díky tomu budete vědět, jaký vůz vyslat na dálkové trasy a jaký ponechat na přepravu v regionu. Pokud zjistíte vysokou spotřebu u používaných vozů, máte teprve možnost ji řešit. Ačkoliv si je většina dopravců vědoma parametrů svého vozidla, jen málokdo se může pochlubit podrobnou znalostí spotřeby.

S naším systémem budete vědět znát přesnou spotřebu, která vám umožní lépe stanovit vaše ceny za služby. Zjistíte jaký, řidič je pro vaše jízdy nejnákladnější a především získáte důležité informace pro plánování dalších tras.